czwartek, 14 kwietnia 2011

Way to go, Herk Kids!


Trudno mi się rozstać z blogiem. Miałam napisać notkę o rzeczach i miejscach, których mi najbardziej brakuje...ale po wczorajszo-dzisiejszych wydarzeniach zrezygnowałam na rzecz tematu, który poruszył mnie.
Board of Education to grupa ludzi, która omawia sprawy związane ze szkołą( jr/sr high school i podstawówka/elementary). W centralnej części stanu NY znajdują się 4 miasteczka Herkimer, Ilion, Mohawk i Frankfort, które połączyły swój budżet. I teraz są z tego problemy. BOE podjęło decyzję o zwolnieniu 33 nauczycieli i zrezygnowania z Business Class. Poza tym skrócono zajęcia muzyczne, Angielski i Fizykę(!!!!!) o pół i zajęcia artystyczne, fotografie i Home Ed. Jeden z moich ulubionych nauczycieli z Herkimer, Mr.Lanz uczy właśnie klas związanych z biznesem( btw. klasy biznesowe są idealne dla 12 klasy. Naprawdę dużo się nauczyliśmy w zeszłym roku a jedna dziewczyna dzięki stypendiom z tej klasy mogła pójść na studia!) i prawdopodobnie będzie miał 1/2 etatu albo zostanie zwolniony.
Dlaczego o tym piszę? Ludzie z Herkimer High zjednoczyli się i dzisiaj rano zorganizowali protest. Nie poszli na swoje pierwsze lekcje, stali na skrzyżowaniu i przypominają o swoich prawach. Gdybym tam była to stałabym razem z nimi. Te klasy pomagają im stać się lepszymi obywatelami. Jestem z Nich dumna ale też wiem ile to musiało znaczyć dla Mr.Lanz'a.

Mam dla Was parę zdjęć, które zrobiła mama mojego kolegi, Anthony'ego. Jego siostra, Allie też brała udział w proteście:


^tradycyjnie przyjechala policja...


^ Herk Kids !


^Lucas z N.Y. JUST LISTEN i Caity z "5,7,2,3 Now I know my ABC's "

^czarny plaszcz i zielona kurtka- dyrektor i vice dyrektor przyszli na "pogadanke"!

A co u mnie? Dzisiaj skonczylam liceum i za mniej niz miesiac( stracilam polskie znaki, przepraszam!) MATURA !!!!!

Pozdrawiam i dziekuje za komentarze pod poprzednia notka!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz